LABOX tworzą ludzie, dla których praca w medycznym laboratorium diagnostycznym jest pasją. Dlatego każdy badany parametr jest wykonywany z wielką starannością.
Sob.: 07:00 - 12:00
17 583 29 11
labox.mielec@gmail.com

Najnowsze posty

Pakiet Badań na Boreliozę
17 583 29 11
Zarezerwuj termin
We are here for you

Zarezerwuj termin

Pakiet Badań na Boreliozę to zestaw diagnostycznych badań mających na celu identyfikację infekcji wywołanej przez bakterie z rodzaju Borrelia, zwanej boreliozą. Zestaw ten zawiera badania przeciwciał IgM i IgG przy użyciu dwóch różnych metod: ELISA i Western-Blot, co pozwala na dokładną diagnozę boreliozy.

Panel borelioza metodą ELISA: Borelioza p/c IgM met. ELISA: To badanie ocenia obecność przeciwciał klasy IgM przeciwko Borrelii. Przeciwciała IgM pojawiają się we wczesnym stadium infekcji. Borelioza p/c IgG met. ELISA: To badanie ocenia obecność przeciwciał klasy IgG przeciwko Borrelii. Przeciwciała IgG są wytwarzane w późniejszym okresie infekcji lub w przypadku przewlekłej boreliozy.

Panel borelioza metodą Western-Blot: Borelioza p/c IgM met. Western Blot: To bardziej zaawansowane badanie potwierdza obecność przeciwciał klasy IgM przeciwko Borrelii. Metoda Western-Blot jest bardziej specyficzna i pomaga wykluczyć fałszywie pozytywne wyniki. Borelioza p/c IgG met. Western Blot: To badanie potwierdza obecność przeciwciał klasy IgG przeciwko Borrelii. Jest to kluczowa metoda w diagnozowaniu przewlekłej boreliozy. (Badanie Western Blot jest wykonywana w celu potwierdzenia testu przesiewowego ELISA)

Pakiet Badań na Boreliozę umożliwia dokładną i kompleksową diagnozę boreliozy, co pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia i uniknięcie poważnych powikłań tej choroby.

W jakie dni możesz oddać materiał? poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota